Uczucie przeskakiwania kości w stawie łokciowym

Po ostatnich zajęciach CrossFit mój prawy staw łokciowy uległ jakby... "poluzowaniu". Chodzi o to, że kość mi przeskakuje w stawie przy zginaniu i prostowaniu ręki. Nie jest to bolesne, ale denerwujące i niepokojące. Podejrzewam, że to może być po ćwiczeniu, które polegało na trzymaniu nad głową sztangi ważącej 1/5 mojej masy ciała. Co mogę zrobić, żeby staw szybko wrócił do formy i czy i na jak długo powinnam odstawić treningi? Czy może wystarczy zwykła opaska na łokieć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby ustabilizować staw za pomocą opaski. Prawdopodobnie doszło do nadkażenie aparatu wiezadłowego stawu. Trudno określić ile taki stan rzeczy może potrwać, niemniej jednak obecnie treningi są przeciwwskazane. Warto skonsultować się z ortopedy.