Uczucie ucisku na szyi

Witam. Od jakiś 2tygodni mam problem. Chociaż nie wiem jak co nazwać. Chodzi o to że czuje ucisk na szyi jakiś. Zaczynam jakoś się dusić jest taki ucisk ze aż mi się słabo robi. Nie wiem co robić czuje jakbym miała nie wiem jako grubą szyję. Pomocy ;-(

Dobry wieczór,

Czy zauważyła Pani wzrost obwodu szyi? Aby postawić diagnozę warto wykonać usg szyi z dokładną ocenę tarczycy. Czy ktoś z rodziny ma lub miał problemy z tarczycą?
Proszę udać się do lekarza, bo trzeba zebrać dokładny wywiad chorobowy i zbadać Panią. Warto również, aby dokładnie zbadał Panią laryngolog.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz