Uczucie zaciskającej się obręczu przy akupunkturze

Ponad miesiąc temu miałam dziwny atak, który nastąpił 10 minut po tym jak zastosowałam na sobie akupresurę. Naciskałam punkty wzdłuż pionowej osi ciała z przodu. Między innymi wyrostek mieczykowaty. Poczułam zaciskającą się obręcz pod piersiami wraz z dusznością i gwałtownym przyspieszeniem bicia serca jak po maratonie. Towarzyszyła temu fala zimna i drętwienia w górę do głowy i do rąk, szczególnie po lewej stronie ciała. Bólu praktycznie przy tym nie było. Pomyslałam, że to zawał więc pojechała
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Wpływ palenia na serce

Palenie tytoniu negatywnie wpływa m.in. na kondycję naszej skóry, zębów, czy włosów. Powiązane jest także z wystąpieniem nowotworu płuc, żołądka, krtani, przewlekłego zapalenia oskrzeli czy rozedmy płuc. Palacze są także narażeni na wystąpienie problemów z sercem.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie znam Pani historii medycznej. Z opisu wynika, że doszło do pobudzenia układu autonomicznego pod wpływem ucisku mostka bogatego w receptory autonomiczne (podobna sytuacja jak podczas wchodzenia do zimnej wody).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy