Uczucie zaciskającej się obręczu przy akupunkturze

Ponad miesiąc temu miałam dziwny atak, który nastąpił 10 minut po tym jak zastosowałam na sobie akupresurę. Naciskałam punkty wzdłuż pionowej osi ciała z przodu. Między innymi wyrostek mieczykowaty. Poczułam zaciskającą się obręcz pod piersiami wraz z dusznością i gwałtownym przyspieszeniem bicia serca jak po maratonie. Towarzyszyła temu fala zimna i drętwienia w górę do głowy i do rąk, szczególnie po lewej stronie ciała. Bólu praktycznie przy tym nie było. Pomyslałam, że to zawał więc pojechała

Aleksander Ropielewski

Nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie znam Pani historii medycznej. Z opisu wynika, że doszło do pobudzenia układu autonomicznego pod wpływem ucisku mostka bogatego w receptory autonomiczne (podobna sytuacja jak podczas wchodzenia do zimnej wody).