Uczulenie na mleko tej samej firmy u niemowlęcia

Witam. Czy możliwe jest ze Moj niemowlak dostał uczulenia na mleko tej samej firmy po przejściu z mleka PRE na mleko 1 ? Od kilku dni zauważam u niego krostki na twarzy jakby tradzik lub alergia sama nie wiem nie jest to jakos dramatyczne ale jednak cos tam jest. Jesteśmy obecnie na wakacjach więc moze zmiana klimatu lub wody te ma wpływ ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje możliwość alergii na nowowprowadzone mleko. Mleko pre i 1 różnią się składem, a to stwarza możliwość reakcji uczuleniowej. Inne czynniki oczywiście też mogą dawać reakcje skórne. Dlatego też wskazanym byłoby skonsultowanie się z pediatrą, w celu identyfikacji wysypki (potwierdzenia, że jest ona alergiczna).