Uczulenie na orzechy ziemne u rocznego dziecka

witam!roczne dziecko miało robione testy z krwi i wyszło uczulenie na orzechy ziemne.w tej chwili jest w szpitalu ma wysokie crp,goraczke 40,3stopni.czy po zjedzeniu płatek sniadaniowych moze tak reagowac,czego unikac a co mozna w takim razie jesc.bo naczytałam sie ze we wielu produktach sa orzechy i zamieniki,dziekuje

Przede wszystkim musi Pani bezwzględnie czytać etykietkę na każdym z produktów. Wiele produktów nie zawiera w składzie orzechów, jednak na opakowaniu widnieje napis "może zawierać śladowe ilości orzechów", gdyż na danej linii produkcyjnej jest tworzonych kilka produktów i niektóre mogą zawierać orzechy. Wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że orzechy trafią do produktu, który w swoim składzie ich nie powinien zawierać. Mam nadzieję, że nie zamieszałam za bardzo. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: marta@zdrowozjesz.pl

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

jedynym wyjściem jest berdzo dokładne czytanie etykiet i unikanie wszelkich produktów przetworzonych. Należy pamiętać , że orzeszki ziemne i olej z nich produkowany
jest bardzo powszechny w produkcji spożywczej.Osoby które mają wykrytą alergię na orzechy czasami też się uczulają w wyniku reakcji krzyżowych na pyłki brzozy, leszczyny i lateks. Zaleca się unikania wszelkich gatunków orzechów.

Pozdrawiam