Orzechy w diecie młodego mężczyzny

ORZECHY Czy można jeść je bez ograniczeń czy np 10 sztuk dziennie to odpowiednio ? Wiadomo ,że są zdrowe a a chciałbym jeść zawsze wtedy kiedy mam ochotę ,ale mam obawy czy nadmiar niektórych witamin może mi zaszkodzić ?

Nadmiar witamin czy w tym przypadku mikroelementów występuje rzadko, więc tu zagrożenia nie widzimy. Orzechy są bardzo zdrowe, ale jedzenie ich bez ograniczeń może być ryzykowne, ze względu na to, że są ciężkostrawne i kaloryczne. Ilość 10 sztuk może być odpowiednią ilością, jednak wszystko zależy, jak się po zjedzeniu ich czujemy, czy przypadkiem nie uczulają nas, bo to się często zdarza. Pozdrawiam

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj spożywanych orzechów, gdyż każde z nich zawierają inne mikroelementy i różną kaloryczność. Jeśli lubi Pan różne orzechy najlepiej codziennie zjadać inne :)