Orzechy w diecie i porady

Ma pytanie odnośnie jedzenia orzechów. Mam dużo laskowych jednak zupełnie nie wiem kiedy je jeść, z czym i w jakiej ilości. Czy można zjeść garść orzechów na kolację czy to za późno (oczywiście zamiast kolacji)? Do jakich dań można dodać orzechy i jak często można je jeść? Czy pora jedzenia orzechów ma wpływ na ewentualne odkładanie się tkanki tłuszczowej?

Dzień dobry,

każde orzechy są zdrowe i wskazane w codziennej diecie, ale z ilością należy uważać, ponieważ orzechy dostarczają sporo tłuszczu (ale zdrowego) oraz białka.

Pora spożywania orzechów nie jest bardzo istotna.
Jeżeli chodzi o wykorzystanie gastronomiczne - mogą stanowić dodatek do sałatek, surówek, jogurtów czy można je jeść również same ( ale jako forma przekąski niż zamiast kolacji).

Kilka sztuk orzechów przypada na porcję.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,
Orzechy nie mogą zastąpić głównych posiłków, mogą być jedynie dodatkiem. Zaleca się spożywanie nie więcej niż kilka orzechów dziennie ze względu na ich kaloryczność. Orzechy można dodawać do sałatek, jogurtów naturalnych i innych przetworów mlecznych lub jako deser po obiedzie. W godzinach wieczornych nie zaleca się spożywać kalorycznych produktów, dlatego też orzechy powinny być spożywane wcześniej.
Pozdrawiam