Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Dzień Dobry
Jeśli chodzi o orzeszki ziemne to w ogóle ich spożywania nie polecam zarówno osobom na diecie jak i bez diety, chyba, że w formie masła orzechowego eko okazjonalnie i w bardzo małych ilościach. Dlaczego ponieważ orzeszki ziemne dostępne zarówno na wagę jak i paczkowane zwane fistaszkami są bardzo ciężkostrawne, wysokokaloryczne oraz bardzo często zarażone niewidoczną dla oczu aflatoksyną , która może mieć właściwości wręcz rakotwórcze.
Miłego dnia

0
Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
56 poziom zaufania

Orzeszki ziemne raczej nie pomagają w odchudzaniu i odradzałabym je w czasie diety. Mają też niską wartość odżywczą. Polecam raczej prawdziwe orzechy, w ograniczonych ilościach, ponieważ są kaloryczne.

0

Jeżeli jest to dieta redukcyjna to orzeszki mogą się w niej pojawiać w bardzo niewielkich ilościach, gdyż są bardzo kaloryczne (zawierają dużo tłuszczu)

0

Proponuję wybrać inne, bardziej wartościowe orzechy i to w odpowiednich ilościach ponieważ każde z nich są wysokokaloryczne.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy