Ujemne wyniki IgG i IgM chlamydii trachomatis a ryzyko infekcji

Witam! Czy przy ujemnych wynikach na igg i igm chlamydii trachomatis jest szansa, że bakteria jest obecna w organizmie? Dodam, że nie ma żadnych objawów. Zastanawiam się czy dodatkowo warto zrobić badanie pcr, czy badanie na przeciwciała jest wystarczająco wiarygodne i nie trzeba wyniku potwierdzać żadnymi innymi testami?

Magdalena Mroczek

Jesli nie ma objawów nie trzeba na razie wykonywać żadnych dalszych badań.