Ukąszenie przez trzy osy

Witam. Chcialbym sie dowiedziec bo niedawno ugryzy mnie 3 osy jednoczesnie w okolicy piersi . Na ciele pojawila sie opuchlizna i znaki po ukaszeniu. A pytanie mam takie czy jak wieksza liczba os ugryzie czlowieka tym bardziej stan zdrowia jest zagrozony czy to nie ma roznicy ?

Witam Pana,

Większa liczba użądleń wiąże się z większym zagrożeniem zdrowia. Dotyczy to szczególnie osób, które mogą być uczulone na jad owadów. Proszę zastosować leki przeciwalergiczne i wapno. Jeśli objawy będą się nasilały konieczny będzie kontakt z lekarzem i zastosowanie silniejszych leków dostępnych na receptę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz