Uporczywe gazy o nieprzyjemnym zapachu

Witam. Od 2 dni (nic nie zmieniłam w diecie oprócz lekkiego ograniczenia nabiału, ponieważ złe wpływał na cerę) borykam sie z uporczliwymi gazami o bardzo nieprZyjemnym, duszącym zapachu. Ten sam zapach wydziela sie przy wyproznianiu. Czy to jakieś zatrucie? Należy to po prostu Przeczekać?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nic się nie zmieni w następnych najbliższych dniach proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić konieczność dalszych badań.

Witam Panią,

Proszę poczekać jeszcze kilka dni. Dobrze, że ograniczyła Pani nabiał i to nie tylko ze względu na cerę ale to właśnie on często jest przyczyną nadmiernych gazów. Jeżeli sytuacja się nie zmieni proszę udać się do lekarza rodzinnego który zaleci dalsze badania.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp. Jeśli sytuacja będzie się długo powtarzać, to zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska