Uporczywe swędzenie na biodrach, okolicach żeber i tylnej części pleców

Witam, od jakiegoś czasu występuje u mnie uporczywe swędzenie na biodrach, okolicach żeber i tylniej części pleców. Nie mam w tym miejscu widocznej wysypki. Dopiero po długim drapaniu skóra jest czerwona. Ostatnio pojawiła się niewielka czerwona kropka nad biodrem. Swędzenie potrafi wybudzić mnie w nocy i mam wrazenie , ze silniejsze jest gdy miejsca te sa nagrzane( po kąpieli, pod pościelą, ciepłe ubrania itp) oraz po zjedzeniu pokarmów. Co to może być? Czy to jakaś alergia?Coś na tle nerwowym?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie to są pokarmy? czy cos nowego? proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.