Uporczywe swędzenie skóry w 8 miesiącu ciąży

Uporczywe swędzenie skóry w 8 miesiącu ciąży przyczyny, czy jest powód do niepokoju?

Może to być wewnątrzwątrobowa cholestaza ciężarnych. Proszę oznaczć ALT, AST a najlepiej poziom całkowitych kwasów żółciowych ( norma do 10 mikromoli na litr ). Jeżeli wyniki są podwyższone trzeba włączyć jeden z preparatów kwasu ursodeoksycholowego i postępować w zależności od poziomów kwasów żółciowych.