Uporczywy kaszel i odgłosy świstu

moim problemem jest uporczywy kaszel oraz zwiazane z nim dziwne odglosy, wydobywajace sie z pluc. Jestem w trakcie leczenia zatok, podczas wiekszego kataru, lapie mnie mokry kaszel, ktoremu towarzysza wyraznie slyszalne świsty wydobywajace sie z pluc. Slychac je nawet przy plytkim oddechu. Ten kaszel mozna porownac do kaszlu osoby chorujacej na astme, lub 20-letniego palacza, jest to rzężący kaszel. Z ta dolegliwoscia mam do czynia od wrzesnia, gdy mialam zapalenie pluc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na obturację, czyli skurcz oskrzeli. Taki objaw to konsekwencja infekcji, którą dość łatwo można opanować lekami rozszerzającymi oskrzela. W celu uzyskania recepty na właściwe preparaty proszę udać się do lekarza POZ. Jeśli takie objawy będą nawracać, proszę udać się do poradni pulmonologicznej.