Uraz klatki piersiowej podczas ćwiczeń na siłowni

Dzień dobry, w trakcie ćwiczeń na siłowni przy użyciu hantli (wyciskanie leżąc na ławce płaskiej) delikatnie przeceniłem swoje możliwości i hantel wagi 24 kg spadł mi na klatkę piersiową, dokładniej to w miejsce lewej piersi (nie wiem czy u mężczyzn też tak to się nazywa). Od 4 dni ból nie ustaje, boli głównie przy wstawaniu, kichaniu itp. Objawów zewnętrznych brak. Czy powinienem udac się koniecznie do lekarza?

Możliwe że pękło Panu żebro więc warto udać się do szpitala i zrobić przeswietlenie (żadnego leczenia i tak nie będzie w takiej sytuacji, ale przynajmniej będzie Pan wiedział co się dzieje i będzie się mógł trochę "oszczędzać"). Pozdrawiam