O czym świadczy ból klatki piersiowej po upadku?

Dzień dobry, Tata spadł z z metra bezwładnie o burte samochodu ciężarowego, uderzył o klatkę piersiowa. Stało się to ok.2 tyg. temu. Tata nie był u lekarza. Do tej pory boli go podczas wstawania z łóżka, podnoszenia czegoś, czasem nawet podczas ubierania się. Coś jakby bolały płuca, mostek. Czy żebra mogą być złamane? Co zrobić w takiej sytuacji? Nie było żadnej opuchlizny ani siniakow tylko boli. Jakie maści, kremy używać? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Proponuję pilną wizytę u lekarza rodzinnego- przyczyną może być pęknięte żebro, ale warto wykonać usg j. brzusznej, żeby wykluczyć pęknięcie śledziony.
Pozdrawiam