USG jamy brzusznej i niewielka ilość płynu za macicą

Witam miałam ostatnio usg jamy brzusznej gdzie stwierdzono za macicą niewielką ilość płynu w jamie otrzewnowej co to może być? czy może tworzyć się kolejny guz? dodam ze jestem po usunięciu guza tarczycy gruczolak pęcherzykowy. czekam jeszcze na gastroskopie co robić dalej

Obecność płynu w opisywanym miejscu jest naturalna w niektórych dniach cyklu miesiączkowego i mnie stanowi żadnej patologii. To nie jest guz.