Usg stawu barkowego! Proszę o dokładne zinterpretowanie, tzn. ile może trwać leczenie, czym leczyć itp.

-cechy przewlekłej tendinopati typu obrzękowego sciegna miesnia nadgrzebieniowego,zmiany o umiarkowanym stopniu nasilenia-ciagłosc sciegna zachowana,-cechy przewlekłego procesu zapalenia kaletki podbarkowej-zmiany o niewielkim stopniu nasilenia.obraz czesci miekkich stawów barkowych dostepnych w badaniu sonograficznym bez odchylen od normy!!!..........................kontuzja ta spowodowana była przez sport jaki uprawiam czyli silownia (amatorsko),boks(amatorsko).poczatkowe leczenie to blokady w bark 4 sztuki co tydzien(niepomogło),leki-diclac 50(niepomogło),specjalny zestaw na odbudowe takanki łacznej,natłuszczanie itd(chrzastka rekina ,glukozamina itp nazwa animal flex),masci diclac,dip rilif,masc konska--nic niepomogło! trwa to juz ponad 3 miesiac odstawiłem cwiczenia,zero zadnego obciazania tego prawego barku i nic niepomaga,boli w nocy iw dzien przy wykonywaniu jakilkolwiek ruchów!prosze o poorade czym leczyc,czy moze zrobic dodatkowe jakies badania?!z góry dziekuje

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Opis USG świadczy o przeciążeniowym uszkodzeniu struktur stawu barkowego, bez cech zerwania ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego - co znaczy, że nie ma wskazań do leczenia zabiegowego.
Sport jaki jest wymieniony w pytaniu niestety sprzyja tego typu urazom i dolegliwościom. Siłownia + boks = duże przeciążenia stawu barkowego, a zwłaszcza jeżeli ćwiczenia nie są poprzedzone odpowiednią rozgrzewką oraz ćwiczeniami rozciągającymi po zakończeniu.
Zastosowane leczenie mogło nie przynieść ulgi, jeżeli nie było połączone z rehabilitacją (zarówno kinezy, jak i fizykoterapią).
Jeżeli chodzi o dodatkowe badania, to najważniejsze  jest badanie ortopedyczne, a tu niestety internet nie wystarcza.
Podsumowując - zalecam kontakt z ortopedą/ lekarzem rehabilitacji medycznej bądź specjalistą medycyny sportowej, w celu dokładnej oceny "na żywo" i na pewno rozpoczęcie pełnej rehabilitacji tzn. odpowiednia kinezyterapia, fizykoterapia i jedynie dodatkowo farmakoterapia (leki p-bólowe i/ lub maści).

Pozdrawiam