USG tarczycy i guzek prawego płata

Dzisiaj usg tarczycy wykazało guzek 10x5mm prawego płata. Mam 69 lat. Lekarz powiedział mi, że trzeba wzmóc czujność.Na czym ma ona polegać?

Zapewne czujność ma polegać na okresowym wykonaniu USG tarczycy co około 6-12 miesięcy. Do rozważenia wykonanie biopsji cienkoigłowej guzka tarczycy - o tym jednak bezpośrednio musi zadecydować ewentualnie lekarz prowadzący.