Usunięcie nerki z powodu raka jasnokomórkowego
W 2010 roku tato miał usuniętą nerkę z powodu raka jasnokomórkowego..Jest cukrzykiem.W czerwcu tego roku był diagnozowany w Poznaniu,gdzie zrobiono TK,wszystko ok,USG w miarę dobrze,bez zmian patologicznych,rezonans też bez zmian w/w. Wykonano scyntografię,ok.bez zmianPodejrzenia:rak złośliwy wątroby!bez możliwości leczenia!Na jakiej podstawie? Robiono 2 razy biopsję wątroby,wynik: Blok tkankowy jest bezkomórkowy. Znaleziono komórki hepacytopodobne.Wynik ALT-14 ASPAT 23 GGTp 300 AFP w normie

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne raka nerki
Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się, jak przebiega leczenie raka nerki.
Nie rozumiem właśnie na jakiej podstawie postawiono takie podejrzenia skoro wszystkie badania są praktycznie w normie, głównie obrazowe. Proszę w tej sprawie najlepiej porozmawiać z lekarzem, który wysnuł takie podejrzenie choroby.
Witam , na podstawie przedstawionych danych nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę omówić sprawę szczegółowo z onkologiem prowadzącym!!! z.żurawski