Usunięcie tarczycy a dieta

Witam mam 50 lat 158 cm wzrostu i 68 kg wagi jak mogę sobie pomóc aby zgubić parę kilogramów jestem po usunięciu tarczycy i przyjmuję hormony niestety nie mam możliwosci jedzenie co 2 lub 3 godziny ze względu na pracę różne godziny

Niestety bez regularnego jedzenia, które unormuje metabolizm organizm cały czas jest w trybie oszczędzania energii i wszystko co jest jedzone nie jest spalane tylko magazynowane. Trzeba tak sobie zaplanować dzień, żeby co 3-4 godziny znaleźć czas na jedzenie.