Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uszkodzenie pieprzyka

Witam. W sobotę kot pazurem zaczepił mój pieprzyk. Po czasie zobaczyłem, że jest rozcięty i umazany krwią. Przemyłem go wodą utlenioną i zakleiłem. Mam teraz na nim coś w stylu strupa, ale jest mocno czarne. Naczytałem się o czerniakach i zastanawiam się nad wizytą u dermatologa, jednak z tego co czytałem trzeba czasu na stwierdzenie czy coś się dzieje. Co mam w takim razie zrobić, poczekać aż strup odpadnie i wtedy się zgłosić? O ile jest to strup.. Tak to wygląda: i59.tinypic.com/2whpl41.jpg
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Zmiana nie wygląda groźnie, ale wymaga konsultacji dermatologicznej. Proszę przed wizytą zastosować przez kilka dni dostępne bez recepty preparaty antybiotykowe w maści (np. tribiotic, multibiotic) dwa razy dziennie pod plaster. W ten sposób zniweluje Pan stan zapalny, a znamię będzie możliwe do oceny w dermoskopie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy