Utrata kontaktów z przyjaciółmi i niechęć do wychodzenia z domu

Witam od czerwa rzadko kiedy wychodze z domu utracilem kontakty z kimkolwiek nie mam energii do zycia wszystkie latwe czynnosci sprawiaja mi trudnosc nie potrafie sie skupic mam bole glowy odbylem pare sesji u psychologa jednak to nie pomoglo prosze o pomoc

Witam,
wychodzenie wiąże się z byciem wśród ludzi,które zapobiega stanom depresyjnym i stwarza perspektywę na przyszłość a zaniedbane znajomości można odnowić,czy to telefonicznie,czy mailowo.W przypadku własnych zahamowań,o których nic konkretnego Pan nie pisze, można ponowić kontakt z terapeutą pod katem poprawy samooceny i komunikatywności,a także zapytać o miejscowe grupy wsparcia lub psychoterapię grupową.
Serdecznie zachęcam.

Witam Pana. Napisał Pan o kilku wizytach u psychologa, ale dla mnie nie jest jasne co Panu dolega. Napisał Pan o objawach, które są niepokojące i nasilające się. Nie wiem nic natomiast o diagnozie (czy ją postawiono i jaka ona jest). To niezbędny etap, żeby odpowiednio do niego ułożyć plan pomocy dla Pana. Być może potrzebne jest połączenie oddziaływań psychologicznych z farmakoterapią, ale to tylko moja hipoteza. Proszę uważać, żeby opisane przez Pana objawy nie "dotknęły" również kontaktu ze specjalistami (unikanie, niechęć). Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/