Utrata wagi a stres związany ze śmiercią męża

Witam....przeżyłam duży stres...zmarł mi MĄŻ...mimo ,że wiedziałam co się może stam przy raku układu limfatycznego,nie daję rady.Schudłam od maja 5 kg z wagi 48,5 do 42,6 .Jem 5 posiłków ale z rozsądku bez apetytu .Co robić?Lekarz Rodzinny wysyła mnie do lek. psychiatry posłuchać? Pozdrawiam acha mam 62 lata 158cm wzrostu

Dzień dobry!

Bardzo mi przykro z powodu Pani straty. Żałoba jest trudnym okresem i często wiążę się z różnymi dolegliwymi objawami (m.in. gwałtowne schudnięcie, problemy ze snem, lęki itp.). Niekiedy samoistnie one mijają i z czasem nastrój stabilizuje się, stopniowo wraca apetyt i spokój. Jest jednak możliwe, że żałoba wikła się i przeradza w depresję. Z powodu tego ryzyka także polecam wizytę u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

Dzień dobry, w odpowiedzi na duży stres często pojawiają się różne zaburzenia fizjologiczne, w tym zaburzenia odżywiania. Są one do pewnego stopnia normalne. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć ewentualną chorobę, która może skutkować spadkiem wagi. Jeśli brak apetytu jest faktycznie wynikiem stresu - co bardzo prawdopodobne - uważam, że powinna Pani sięgnąć po fachową pomoc. Lekarz psychiatra może zaproponować leczenie farmakologiczne, psycholog wsparcie terapeutyczne. Musi Pani sama zdecydować jakiego rodzaju pomoc będzie w tym momencie lepsza. Pozdrawiam, KK