Jak porazić sobie po śmierci męża?

Witam jak sobie poradzić jestem załamana psychicznie, 11 grudnia 2017 zmarł mój mąż na rak, 11.01.2018 zmarła po porodzie wnuczka tak bardzo oczekiwana,jestem pod opieką psychiatry po śmierci męża jak dalej żyć i funkcjonować jak wspomagać psychicznie córkę i zięcia

Szanowna Pani,

przesyłam wyrazy współczucia z powodu śmierci ukochanych osób oraz życzę siły w przetrwaniu tych ciężkich chwil; smutku, żalu - żałoby, która jest procesem i wymaga czasu (rok). Również dla córki zalecane jest wsparcie specjalistyczne - psychoterapia.

Pozdrawiam serdecznie

Współczuję Pani, bo doświadczyła Pani w krótkim czasie dwóch strat bardzo ważnych osób. To dobrze, że jest Pani pod opieką psychiatry. Warto też poszukać pomocy psychologicznej, która w dłuższej perspektywie czasowej będzie też bardzo ważna. Może to być grupa wsparcia dla osób w żałobie w Fundacji Nagle Sami. Z tego, co wiem, takie grupy odbywają się też w Trójmieście. Proszę o kontakt pod adresem: gdansk@naglesami.org.pl.
Córka i zięć również powinni zadbać o siebie, jeżeli czują, że pomoc psychologiczna będzie im potrzebna.