Jak pomóc dziecku po śmierci mamy?

Mój 7 letni wnuczek sika w spodnie ,dwa lata temu zmarła jego mama,chodził do psychologa jest nadpobudliwy.juz było dobrze i znowu to wróciło z dużym nasileniem

Szanowna Pani,

Warto objąć wnuczka regularną opieką psychoterapeutyczną. Żałoba u dziecka jest szczególnie traumatycznym wydarzeniem. Poza kontaktem ze specjalistą warto zachęcać wnuczka do okazywania emocji. Bliskość i cierpliwość również będą bardzo ważne w zaistniałej sytuacji. Zachęcam również do kontaktu z Fundacją NAGLE SAMI.

Życzę dużo dobrego.