Jak pomóc przyjacielowi po śmierci jedynej córki?

Przyjaciel męża pochował w tamtym tygodniu jedyną córkę (zmarłą w wieku 35 lat). Mimo, że nie mieli super relacji, to ta śmierć na pewno bardzo go dotknęła, mimo, że jest na codzień twardym facetem. Jego konkubina mieszka na stałe poza Polską i nie ma on raczej bliskich osób, które zajęłyby się nim w tej chwili. Zastanawiamy się kiedy i jak się do niego odezwać, może zaprosić go na świąteczny obiad? Chcielibyśmy mu jakoś pomóc, bo niestety miał wcześniej epizody alkoholowe w ciężkich sytuacjach

Dzień dobry,

Tak na prawdę mogą Państwo w każdej chwili zainicjować kontakt, udzielając wsparcia i troskę o przyjaciela. Warto również jego samego zapytać czy i jakiej pomocy potrzebuje. Być może warto w takiej kryzysowej sytuacji zaproponować spotkania z psychologiem / psychoterapeutą ?

Wsparcie i zaoferowanie spotkania czy pomocy może być wskazane i adekwatne. Warto zachowywać się autentycznie i naturalnie, utrzymywać relacje i zażyłość na podobnym poziomie jak przed śmiercią córki przyjaciela. Warto także pytać go o oczekiwania i potrzeby w tym momencie życia. Jeśli będzie mu bardzo ciężko- zaproponować pomoc specjalisty lub grupy wsparcia (np. Nagle Sami).