Jak pomóc chłopakowi po śmierci jego mamy?

Mama mojego chłopaka zmarła. Nie umiem go pocieszyć, jest mu bardzo ciężko, a przy okazji to, co On odczuwa, ja wyczuwam dwa razy. Nie dość, że oddalamy się od siebie to jeszcze on popada w załamanie, czasami w złość, wyrzuty sumienia. Ja sama nie potrafię sobie poradzić…

Witam!

Śmierć bliskiej osoby jest bardzo trudnym przeżyciem. Najlepszym lekarstwem na ból i cierpienie jest czas. W tej sytuacji możesz starać się być przy swoim chłopaku, zapewniać mu wsparcie i starać się zrozumieć jego zachowanie. Nie musisz jednak brać na siebie odpowiedzialności poprawy jego stanu psychicznego. Ta sytuacja może Cię przytłaczać, dlatego staraj się zadbać i o swoje zdrowie i samopoczucie.
Chłopak potrzebuje czasu, żeby przeżyć trudne emocje związane ze śmiercią matki. Natomiast Ty możesz być dla niego podporą w tym ciężkim czasie oraz pomagać mu wtedy, kiedy o to poprosi. Nie jesteś zobowiązana do bycia przy nim bez przerwy. Sama powinnaś dowiedzieć się, ile jesteś w stanie mu zaoferować i na co jesteś teraz gotowa. Staraj się zadbać również o swoje potrzeby i nie rób niczego na siłę. Możesz zachęcić chłopaka do spotkań z psychologiem. W tej chwili może to być dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam