Zdradziłam chłopaka. Co zrobić, żeby to naprawić?

Proszę o pomoc, nie wiem co zrobić - nie mogę spać nie mogę jeść, nie chce mi się żyć, mam myśli samobójcze… Byłam w związku z chłopakiem 2 lata, było dobrze, niczego mi nie brakowało, ale muszę zaznaczyć, że dość często się kłóciliśmy - on skorpion, ja bliźnięta, różnica charakterów, ale kochaliśmy się. Pewnego dnia wyszłam z koleżanką i się upiłam. Odprowadzał mnie kolega i pocałował - nie miało to dla mnie najmniejszego znaczenia, ale widział to mój chłopak (chyba mnie śledził, albo ktoś życzliwy mu powiedział).. Teraz nie chce mnie znać. Co zrobić, żeby go odzyskać? Ja nie wyobrażam sobie życia bez niego…

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Sytuacja, w jakiej się znalazłaś, wywołuje duży stres. Stąd mogą brać się problemy ze snem i odżywianiem. Czujesz się winna i chciałabyś naprawić tę sytuację. Może to wywoływać poczucie bezsensu i niechęć do życia.

Byłaś z chłopakiem przez 2 lata, więc najlepiej go znasz. Nie ma recepty, jak w takiej sprawie postępować. Możesz z nim porozmawiać, napisać do niego list lub spróbować w inny sposób udowodnić, że to on jest jedynym. Daj sobie również czas na odreagowanie tej sytaucji. Trudne emocje rodzą się w Tobie i powinnaś dać sobie możliwość przeżycia ich. Dzięki temu nie będziesz w sobie wytwarzała dużego napięcia emocjonalnego.

Staraj się również nie myśleć za innych. Zamiast tworzyć wizje tego, co myśli o Tobie chłopak, zapytaj go o to. Nie będziesz wtedy dodatkowo wywoływała u siebie niepotrzebnego stresu. Postaraj się również znaleźć osobę, z którą będziesz mogła o tym rozmawiać i uzewnętrzniać emocje. Ważne jest, byś miała wsparcie i zrozumienie w bliskiej osobie. Możesz także skorzystać z pomocy telefonu zaufania i postarać się tam rozmawiać o swoich trudnościach.

Pozdrawiam