Utrata włosów - co robić?

Jestem kobietą i mam 37 lat. Od dawna mam poczucie niskiej samooceny. Jestem wiecznie zestresowana i wydaje mi się, że nikt mnie nie lubi. Staram się być miła, ale to niczego nie zmienia. Ciągle się ze wszystkiego tłumaczę. Prowadzę życie odizolowane i z nikim nie utrzymuję kontaktów towarzyskich. Często boli mnie głowa i kręgosłup. Mam ogromną skłonność do nadmiernych wzruszeń. Taka płaczka na dobre i na złe. Nawet przy normalnej rozmowie potrafią mi łzawić oczy. To jest irytujące, szczególnie w życiu zawodowym. Odczuwam silne napięcie wewnętrzne i drażliwość. Dolegliwości te są na tyle dla mnie uciążliwe, że zaczęłam brać łagodnie działające środki uspokajające. Niestety codziennie. Mam przesuszoną skórę, problemy z koncentracją, pamięcią, pogorszył mi się również wzrok. Wszystkiemu towarzyszy apatia i skłonność do depresji. Mam wydłużone cykle miesiączkowe. Zamknięta w domu dosłownie "zajadam" samotność. Nie szykuję nawet niczego konkretnego do jedzenia, tylko pakuję w siebie to co jest szybko dostępne w kuchni. Od jakiegoś czasu mam ogólne złe samopoczucie. Czuję się jakbym poprzedniego dnia piła alkohol, nawet jeżeli nic takiego nie piłam. Budzę się ze spuchniętymi oczami. Miewam skłonność do obrzęków. Zdarza mi się, że w nocy budzi mnie mokra pościel. Bywam tak spocona, że wszystko jest mokre jakby oblano mnie wodą. Czasami mam uczucie ucisku w klatce piersiowej, ale badania serca nic nie wykazały. Natomiast po wypiciu alkoholu budzę się o godzinie piątej rano i nie mogę już zasnąć, towarzyszy mi wtedy uczucie gorąca i muszę otworzyć wszystkie okna w mieszkaniu niezależnie od pory roku. Normalnie jest mi raczej zimno, nawet latem chodzę cieplej ubrana od innych osób. Najgorsze jest to, że w zastraszającym tempie TRACĘ WŁOSY! Strata włosów jeszcze bardziej mnie przygnębiła. Proszę o pomoc, jakie powinnam wykonać badania? Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić? U dermatologa już byłam, ale jak dotąd nie pomógł. Nie skierował mnie również na żadne badania. Czy wymienione wcześniej objawy mogą powodować tę okropną utratę włosów?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Proszę przede wszystkim wykonać wszelkie podstawowe badania i skonsultować ich wyniki z lekarzem rodzinnym. Jeżeli nie zostanie na ich podstawienia postawiona żadna diagnoza schorzenia somatycznego, proponuję wizytę u psychiatry. Często, bowiem zdarza się, że zaburzeniom nerwicowym towarzyszą objawy chorobowe.
Niestety postawienie diagnozy online przez nasz portal jest niemożliwe, stąd też namawiam do skorzystania z konsultacji specjalisty, który określi problem i wprowadzi właściwe leczenie, również farmakologiczne.

Powodzenia i pozdrawiam