Uwypuklenia pod pachami

Odkąd pamiętam moja 4 letnia córka ma pod obiema pachami uwypuklenia, są one widoczne kiedy podnosi ręce lub wygina do tyłu. Uwypuklenia są tej samej wielkości mają ok 2-3 cm nie dokuczają jej ani nie są bolesne, kiedy naciskam są twarde i w dotyku naprawdę są jak końcówki kości, ale czy to możliwe? Konsultowałam to z lekarzem powiedział, że to są kości ponieważ córeczka jest szczupła ale dalej mnie to niepokoi. Proszę mi pomóc co mam z ty zrobić? Anna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Określenie przyczyny wspomnianych "uwypukleń" pod pachami możliwe jest po zbadaniu pacjenta. Jeśli lekarz, który to zrobił stwierdził, iż są to kości, najprawdopodobniej miał na myśli główki kości ramiennych. Jest to możliwe, zwłaszcza w przypadku szczupłych dzieci.
Pozdrawiam