Uzależnienie od alkoholu u partnera

Witam mam na imie Ewelina dzis miałam wyjsc z a mąż ale mój narzeczony upił sie do nieprzytomnosci mieszkamy razem od 10 miesiecy i problem sie nasilał były zapewnienia że sie zmieni , błagania. Byłam w poradni i powiedziano mi że musi iść na detoks bo sam sobie nie poradzi. On zapewnia mnie że chce sie leczyć dla mnie ale nie wierze staram sie być wyrozumiała lecz nie wiem jak go motywować ,co robić.Na to patrzy moja 8 letnia córka która sie go boi. Prosze o podpowiedz jak z nim rozmawiac !

Proponuję porozmawiać z psychologiem Poradni Uzależnień na pierwszym miejscu na swój temat i dziecka, za które Pani jest odpowiedzialna, za Jej bezpieczeństwo i za Jej prawidłowy rozwój w spokojnych warunkach.
Tu nie wyrozumiałość, ale rozsądek i rozwaga są najważniejsze.
Czy bezpieczne i spokojne warunki córce i sobie Pani przygotowuje?

Istnieją zajęcia dla osób współuzależnionych, a Pani do nich już należy. Niezależnie od tego gorąco odradzam wiązanie się z osobą uzależnioną od alkoholu. Obietnice są nic nie warte: jeżeli partner nie podejmuje leczenia, nie zasługuje na wyrozumiałość. Proszę uciekać póki pora.