Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od leku nasennego Imovane

Mam pytanie uzaleznilam sie od leku nasennego Imovane w dawce 7,5 mg. Bralam go ponad 1,5 roku.> Ale w koncu postanowilam skonczyc z tym i zaczac leczyc bezsennosc. Lek odstawialam zmniejszajac dawke,> nie biore juz go 3 tyg ale czuje sie tragicznie nie spie, i mam lęki. . Prosze o informacje czy moje zle samopoczucie jest zwiazane z odstawieniem tego leku? jak dlugo trwa okres odstawienny? Te lęki mnie wykanczaja nie jestem wstanie wyjsc z domu.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Odstawienie leku może sprawić silniejsze odczuwanie lęków. Jeśli podjęła Pani decyzję o leczeniu bez chemii, to pierwszy krok do zdrowienia, gratuluję. Teraz trzeba zrobić drugi krok jakim jest psychoterapia. Polecam w Poznaniu www.integratywna.pl Michał Świeboda przyjmuje także w Monarze (bezpłatnie). Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy