Uzależnienie od masturbacji a problem podczas stosunku z partnerką

Witam mam problem z tak zwanym "uwarunkowaniem masturbacyjnym". Bardzo przeszkadza mi to podczas sexu z moją partnerką i postanowiłem coś z tym zrobić.Chciałem spytać się czy zwykłe zerwanie z masturbacją i jej zaprzestanie z czasem wyleczy problem ?

Zasada jest taka, że masturbacja jest aktywnością zastępczą. Jak jest partnerka, to masturbacja powinna być w "znacznej mniejszośći".
Generalnie z czasem problemy "adaptacyjne" ustępują, choć czasami zbyt wolno i wtedy wizyta u specjalisty jest celowa,
Pozdrawiam. JW