Uzależnienie od masturbacji a problemy z seksem u 20-latka

witam mam problem który mnie strasznie męczy otóż masturbuję się prawie co dzien,może to problem ?mam dwadzieścia lat jestem prawiczkiem moja dziewczyna to dziewica jest piękna i atrakcyjna bardzo mnie podnieca,ale gdy chcemy uprawiać seks to podczas gry wstępnej penis jest twardy jak skała ale gdy chce już przejsc do rzeczy zwód opada próbowaliśmy już 4 razy strasznie mi z tym bo wiem że ona bardzo tego pragnie tak jak ja.dodam ze ona mnie tak rozpala nawet jak pokaże się w bieiznie to mi staje

Witam Pana,

Nie wydaje mi się, aby opisany przez Pana problem łączył się z nawykową masturbacją. Większość mężczyzn w Pana wieku często masturbuje się. Wiek ok. 20 rż. to czas kiedy męskie libido jest najwyższe w odniesieniu do całego życia mężczyzny, dlatego też tak często pojawia się potrzeba masturbacji.Opisane przez Pana problemy utraty erekcji przy próbach penetracji mogą wynikać po prostu z lęku przed tym jak się Pan sprawdzi jako meżczyzna, czy z obawy przed "wyrządzeniem krzywdy partnerce" przy jej pierwszym stosunku seksualnym. Może też byćtak, że odbiera Pan partnerkę jako "zbyt atrakcyjną" , co rzutuje na Pana nadmierne oczekiwania wobec siebie jako kochanka. Nie podał Pan szczegółów prób penetracji. (Można je ustalić jedynie w trakcie dokładniejszego wywiadu).Czasem gdy błona dziewicza jest bardzo niepodatna i gruba, wtedy usuwa się ją przez drobny zabieg ginekologiczny. Jeśli jednak problem dotyczy bardziej Pana lęku "przed prawidłową techniką współżycia", wtedy jednem z rozwiązań jest zastosowanie w czasie kilku pierwszych Państwa stosunków -prepratów używanych w przypadku zaburzeń erekcji. Kolejne udane stosunki, które odbyłyby się z zastosowaniem leków, pozwolą Panu na nauczenie się techniki współżycia i spowodują zmniejszenie lęku. Warto zatem zgłosić się na konsultację do lekarza seksuologa, (jeśli w Pana okolicy nie ma seksuologa, to do lekarza urologa). Partnerka zaś może skonsultować się u ginekologa pod kątem oceny ew. anomalii błony dziewiczej.

Pozdrawiam