Uzależnienie od masturbacji i wstyd przed wizytą u specjalisty

Witam mam prośbę i proszę bardzo o pomoc jestem uzależniony od masturbacji tzn walenie konia i wiec chciałem przestać co najmniej miesiąc i co mam robić ? Bo trochę wstydze do psychiatry lub sexsuolaga bo nie wiem jak poprostu mam zapytać czy mam się umuwic jakiego lekarza i jak mam się zapytać ? Ja bardzo proszę o poradę bo ciagle mnie to zmusza co 5 dni.

Witam, jeśli chodzi o uzależnienie, niestety najpierw powinien Pan zgłosić się do specjalisty psychoterapii uzależnień, seksuologa lub lekarza psychiatry na wizytę diagnostyczną, wiem -często jest to problem, oraz odczuwa się przed taką wizytą lęk lub wstyd, lecz nie da się leczyć uzależnienia samemu.Dlatego zachęcam do spotkania w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie do lekarza psychiatry może Pan zapisać się na wizytę bez skierowania w ramach NFZ(bezpłatnie). Nie musi Pan mówić przy zapisie z czym Pan się zgłasza, a lekarzowi proszę powiedzieć o masturbacji, jako specjaliści ciągle stykamy się z tym uzależnieniem i naprawdę nas już nic nie dziwi, a osób z tym problemem przychodzi wiele. Pozdrawiam motywując do wizyty.

Dzień dobry.

Z opisanym problemem najlepiej udać się do seksuologa. Nie ma też żadnego powodu, by miał się Pan wstydzić tego, że się Pan nadmiarowo masturbuje.

Pozdrawiam.