W jaki sposób mogę naprawić swój błąd?

Dzień dobry, Szukam odpowiedzi na problem natury psychologicznej. Zapytam bezpośrednio, czy osoba, którą narażałem na stres, nerwy, brak zaufania przez moje zachowanie wobec niej mogła się zmienić na gorsze? To znaczy z bardzo łagodnej i dobrej osoby, stać się nerwową i wybuchową? Ona twierdzi, że moje traktowanie jej tak ją zmieniło. Czy mogło się tak stać? A jeżeli tak, to w jaki sposób rozmawiać, by naprawić swoje winy i pomóc wrócić żonie do jej dawnego stylu bycia?

Dzień dobry, na początek ważne jest aby zrozumiał Pan swoje zachowanie. Jakie ono było? Czym Pan żonę narażał na utratę zaufania i nadmierny stres? Jeśli uczciwie Pan zastanowi się nad swoim zachowaniem, będzie Pan mógł zmienić je. Najważniejsze aby Pan zaczął od siebie, od swojego zachowania. Następnie ważna byłaby otwarta rozmowa z żoną, w której mógłby Pan usłyszeć czego żona od Pana potrzebuje. Jeśli jednak Pan nie będzie w stanie dojść do tego jak Pana zachowanie wpłynęło na żonę, może być potrzebna pomoc specjalisty- razem z psychoterapeutą może Pan przeanalizować swoje zachowania, emocje które były obecne w waszych kontaktach. Rozmawianie z żoną też może nie być łatwe, w tym też może pomóc specjalista. Najważniejsze żeby Pan pokazał, że Pan zrozumiał swoje błędy i chce teraz postarać się aby między wami było lepiej. Ważne, żeby nie obawiać się powiedzieć na czym Panu zależy i zrozumieć, że Pan może albo wzmacniać zaufanie żony do Pana albo je osłabiać przez swoje zachowania. Nad nadszarpniętym zaufaniem trzeba pracować i potrzeba na to czasu, szczerych rozmów, okazywania troski wobec tego jak żona się czuje. Poza tym, ważne są różne okoliczności w jakich pojawił się ten kryzys między wami. Psychoterapeuta może pomóc go przeanalizować jeśli sami w rozmowie będziecie mieli z tym trudność.