W jaki sposób mogę zrzucić parę kilogramów przy niedoczynności tarczycy?

Witam, mam pytanie odnośnie odchudzania. Mam 27 lat. 170cm wzrostu i ważę ok 62kg. Proszę mi doradzić w jaki sposób mogę zrzucić parę kilogramów przy niedoczynności tarczycy i choroby Hashimoto? Chodzę na zumbę 2x w tygodniu, ale dla mnie to mało.

Witam,
choroby tarczycy w znaczący sposób wpływają na metabolizm, dlatego, aby dobrać odpowiednią dietę powinna się Pani skonsultować z dietetykiem. Na wizycie powinien on przeprowadzić dokładny wywiad oraz analizę składu ciała. Należy również wziąć pod uwagę przyjmowane przez Panią leki. Dopiero po wnikliwej rozmowie i analizie Pani dotychczasowego sposobu żywienia, dietetyk może zaproponować zalecenia konkretnie dopasowane do Pani potrzeb. Aktywność fizyczna jest tu również bardzo istotna, warto by było zwiększyć jej ilość do chociaż 5x w tygodniu. Nie musi to być zumba, ale nawet szybsze spacery, czy ćwiczenia w domu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Jeśli stężenie hormonów dzięki farmakoterapii uda się unormować lub już się udało, to możliwość redukcji masy ciała jest taka sama jak u osoby zdrowej. Proszę zastosować dietę o ograniczonej zawartości kalorii. Najlepiej policzyć swoje zapotrzebowanie na kalkulatorach dostępnych w internecie i odjąć od sumy 500-1000 kcal. Nie należy schodzić poniżej podstawowej przemiany materii, ponieważ to może mieć negatywne skutki dla Pani metabolizmu. Dieta powinna opierać się na zasadach zdrowego odżywiania. Czasami konieczna jest eliminacje glutenu, jeśli występuje jego nietolerancja, co może się zdarzyć przy chorobie Hashimito. Najlepiej w tym celu skontaktować się z lekarzem i zapytać o badanie w tym kierunku. Jeśli nie poradzi sobie Pani sama z dietą proszę skorzystać z pomocy dietetyka w Pani mieście.

Pozdrawiam!
mgr Weronika Ornacka
www.poradniazdrowekalorie.pl