W jaki sposób można poradzić sobie z uzależnieniem od masturbacji?

Witam. mam 20 lat i od jakiegoś czasu mam problem,był od od dłuższego czasu jednak nie chciałem go zauważyć ponieważ nie miałem się gdzie skierować wstyd iść z tym do lekarza mi było. Więc mija 13 lat jak się masturbuję.Zacząłem w wieku 6 lat wtedy nie wiedziałem co to znaczy i na czym to polegało i było to dla mnie normalne. Potem gdy byłem w gimnazjum było gorzej,ponieważ zacząłem już coraz częściej sięgać po filmy zdjęcia erotyczne i moje myśli się wypełniały intensywnie że źle robię wstyd mi i że to nie normalne co ja robię .Ignorowałem to sądząc że w tym wieku to normalne Hormony buzują i wiek dojrzewania. Gdy byłem w szkole średniej to się diametralnie zmieniło,coraz bardziej się masturbowałem i częściej sięgałem po filmy czy zdjęcia tematyki erotycznej.W myślach czułem się źle okropnie,że jestem winny robiąc tak że to grzech.Żałowałem tego i żałuje teraz gdy już 20 lat mam ciągle z tym walczę.Ostatnio chciałem przestać to robić i wytrzymałem tydzień jednak już na następny przegrałem z tym,chciałem również ograniczyć się jeden raz dziennie.Teraz gdy chce przestać i wytrzymuję dwa dni to nasila się i ciągle mnie męczą myśli że źle robię muszę przestać.Ciężko bardzo z tym.Wstydzę się do lekarza iść chciałbym jakąś pomoc jednak nie mam pojęcia czy inna metoda pomocy zadziała.Chcę z tym skończyć i w pełni cieszyć się z życia.Próbuję teraz nie oglądać filmów i zdjęć a sama masturbacja tylko by stopniowo zmniejszać chęć do działania.

Z uzależnieniem które trwa od tak wielu lat bardzo trudno poradzić sobie samemu- o czym sam pan się przekonał. Cieszę się że chce pan już w pełni cieszyć się życiem i skończyć z tym nałogiem- jeśli jest pan sam zmotywowany to już połowa sukcesu:) Temat nie jest rzadki. bardzo wielu młodych a nawet starszych mężczyzn się z nim boryka. Warto skorzystać ze wsparcia seksuologa, jest ich teraz sporo na rynku i mogą panu profesjonalnie pomóc- od tego są. Oni nie będą pana osądzać, krytykować, dla nich taki problem nie jest niczym nowym. Życzę powodzenia :)