W jaki sposób pomóc 12-latce nieakceptowanej w klasie?

Mam problem ze swoją 12 letnią córką. Jest nieakceptowana w klasie. Nie jest prymusem ale też nie ma większych problemów w nauce. Koleżanki odrzuciły ją i nie ma nawet z kim porozmawiać w trakcie przerwy. Jest popychana i kopana - zostało to zgłoszone do wychowawcy. Dziewczyna, która to robiła miała pogadankę z wychowawcą ale nie wiem czy to pomorze. Dziś przejrzałam jej wiadomości sms , ponieważ nie była w szkole jeden dzień i prosiła o podanie lekcji i nie było chętnej osoby to podania jej zadań domowych! Jestem przerażona sytuacją. Sama nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić. Ma przyjaciółkę z klasy wyższej ale wiem jak bardzo ważna jest relacja w swojej klasie. Jak jej pomóc? Co zrobić?

Witam,
dziewczynka jest w okresie adolescencji, potrzebne jest wsparcie psychoterapeutyczne, w paradygmacie poznawczo - behawioralnym. W szkole wsparcie można uzyskać od psychologa szkolnego lub pedagoga, jeśli na dziewczynce stosowana jest przemoc fizyczna lub psychiczna - problem można zgłosić na policji.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Opisane zachowania względem Pani Córki są niedopuszczalne
i wymagają natychmiastowej i mądrej reakcji.

Tak nie może być!
Proszę nie czekać i przedstawić zdarzenie Wychowawczyni klasy oraz Pedagogowi/Psychologowi szkolnemu, by w umiejętny sposób rozwiązać ten problem.

Jestem przekonana, że Pani Córka liczy (wewnętrznie) na Pani wsparcie i pomoc.

Z przesłaniem dla Pani i Córki Tego, Co jest potrzebne!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605