Dlaczego moje dziecko nie jest akceptowane w grupie?

Jak pomóc dziecku? Witam jestem mamą 10cio letniej dziewczynki która nie jest akceptowana wśród rówieśników w szkole i na podwórku. Problem zaczął się gdy córka poszła do szkoły, chodzi do małej wiejskiej szkoły w klasie są tylko dwie dziewczynki, które wcześniej w przedszkolu za sobą przepadał, a teraz ta dziewczynka jednoczy sobie dzieci wokół siebie i całą grupą nie akceptują mojej córki, nie chcą się bawić czy nawet na zajęciach z wych fiz wybrać ją do drużyny, gdy takie jest polecenie nauczyciela, że mają podzielić się na grupy. Problem dotyczy nie tylko szkoły ale i podwórka gdyż te same dzieci mieszkają blisko siebie, po sąsiedzku. Córka na przerwach siedzi sama, wyśmiewają się z niej lub ją ignorują. Moja córka jest wrażliwa, nikogo nie przezywa nikomu nie ubliży. Zazwyczaj jak gdzieś jesteśmy czy na wakacjach czy nawet w przychodni, to ona bardzo szybko się zapoznaje z dziećmi, jest otwarta i bardzo koleżeńska, natomiast problem jest w szkole i codziennej egzystencji na podwórku, gdy inne dzieci się bawią ona dołącza, a jest tam ta dziewczynka z klasy to automatycznie wszyscy ją wyganiają, albo zadają jej pytanie po co tu przyszłaś. Byłam z tym problemem u wychowczyni klasy, miała zrobić pogadankę w klasie, ale nie zrobiła, bo dopytywałam córkę czy mówili coś w szkole to odpowoedała że nic takiego nie było. Po szkole nie ma gdzie wyjść do dzieci bo to te same dzieci co w szkole. Mama 42 lata

Szanowna Pani,

wskazana jest konsultacja w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne dla dziewczynki.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś