Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego uczennica się mnie boi?

Witam. Jestem nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej. Od tego roku szkolnego zmieniłam szkołę. W szóstej klasie jest dziewczynka, która się mnie boi. Gdy zapytam ją to odpowiada cicho. Inni nauczyciele opowiadali mi, że jej w klasie nie akceptują rówieśnicy. Zrobili jej psikusa, powiedzieli, że ona chce popełnić samobójstwo. To nie była prawda. Co mogę zrobić aby sprawić, żeby się mnie nie bała?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii grupowych

Witam,
Rozumiem, że dziewczynka nie boi się tylko Pani -ale w ogóle ma problemy z relacjami. Może warto się bliżej przyjrzeć jej sytuacji rodzinnej, pomóc jej (skierować do psychologa, pedagoga szkolnego)., a tak "na codzień" zauważać jej wysiłek, postępy, chęci i chwalić :)

Pozdrawiam

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta (PTP nr 564), specjalista terapii rodzin.
0

Myślę, że dziewczynka ma większy problem niż to że boi się Pani. Warto by zajął się tym psycholog, pedagog szkolny zważywszy na brak akceptacji dziewczynki w klasie oraz niestosowne żarty rówieśników. Szkoda, że wielu nauczycieli widzi że dziewczynka jest wyszydzana, jest obiektem żartów i brak jej akceptacji rówieśników, nić nie zrobili aby to zmienić. Pani może ją wspierać, dawać zadania w których będzie się mogła wykazać, angażować ja w prace w podgrupach aby mogła stworzyć grupę z którą poczuje się dobrze i bezpiecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy