Jak radzić sobie z lękiem i stresem?

Moze ktos mi tu pomoze.Najgorsze u mnie są poranki budzę się sama w domu z lękiem,puls 140 serce chce wyskoczyć, trzęsą mi się ręce,całą dygotam. Później się uspokaja i nachodzi uczucie braku powietrza. Ból w klatce piersiowej i między lopatkami jakbym miała tonę na plecach. Do takiego stopnia że codzienne obowiązki są dla mnie meczarnia z bólu. Tak,mam nerwice lękowa,psychiatra przepisał mi tritrico xr 75mg na noc i tianesal 3*1 dziennie. Wcześniej brałam sam trazodon 150 mg który wyprowadził mnie z depresji o 50%. Tylko że ja strasznie boję się leków że pogorsza mój stan,że będę miała gorsze ataki paniki i skutki uboczne w postaci rozdrażnienie lub zwrotów głowy A nie mogę sobie na to pozwolić bo od rana jestem w domu sama z małymi dziećmi. Chodzę też na psychoterapię już 2 miesiące Ale jakoś mi to nie pomaga na razie,tzn wiem że nic mi się nie stanie Ale nie wiem jak opanować taki napad on przychodzi sam. Proszę o pomoc. Już nie wiem co mam zrobić.

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
często towarzyszą zaburzeniom lękowym.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, kołatanie serca,
bóle głowy, czasami zawroty głowy i wiele, wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Metody radzenia sobie z atakami paniki oraz wszystkie wątpliwości
powinna Pani omawiać ze swoim terapeutą.
Jeżeli zastosowana przez terapeutę metoda nie przynosi
pożądanych efektów, to zapewne zostanie zmodyfikowana.
Takie sytuacje warto omawiać z terapeutą, gdyż mogą
okazać się momentami zwrotnymi w terapii.
Zachęcam Panią do kontynuowania spotkań terapeutycznych,
podczas których odzyska Pan równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl