Chłopiec mówi, że jest dziewczynką - co robić?

Witam. W klasie 0 mam ucznia 7latka, który mówił mamie dwa razy, że jest dziewczynką. Dziecko od jakiegoś czasu zaczęło bawić się z dziewczynkami lalkami, w dom, kuchnie. Miewa niekiedy ruchy dziewczynki i mówi, że chce nosić spódniczki. Mama jest przerażona. Czy powinna się obawiać czegoś? Co powinna zrobić? Dodam, że chłopiec wychowuje się w domu z mamą i młodszą 5letnią siostra. Rodzice po rozwodzie.

Witam
Proszę uzgodnić z mamą i zaproponować jej wizytę w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Psycholog po przeprowadzeniu wywiadu, obserwacji dziecka oraz niezbędnych badań zdiagnozuje problem i zaproponuje ewentualne terapię lub przekaże wskazówki do pracy z dzieckiem.
Pozdrawiam
Anna Szyda