Czy to objaw autyzmu?

Witam. Mam còrkę która za tydzień kończy 3 lata. Od jakiś 2 miesięcy zauważylam, że lubi bawić się sama. Kładzie się na podłodze i odgrywa scenki z pieskami, układa puzzle, bawi się lalkami. Nie specjalnie potrzebuje mojego towarzystwa. Jak jej siostra przyjdzie z przedszkola to bawią się razem oczywiście, ale mlodsza i tak często bawi się sama. Wymyśla sobie różne zabawy. Mówi, reaguje na imię,gdy czegoś chce to poprosi, je w miarę normalnie... niby wszystko ok..ale troche martwi mnie ta samodzielna zabawa..bo na czytałam się trochę autyzmie..i nie wiem czy mam się czym martwić. Będę wdzięczna za odpowiedź. Kasia

Dzień dobry, proszę zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej aby ocenić czy Pani podejrzenia są uzasadnione. Niezbędny jest wywiad z rodzicami oraz obserwacja dziecka aby obiektywnie ocenić występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu.

http://autyzm.org.pl/

Pozdrawiam

Dorota Nowacka

Dzień dobry, proszę zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej aby ocenić czy Pani podejrzenia są uzasadnione. Niezbędny jest wywiad z rodzicami oraz obserwacja dziecka aby obiektywnie ocenić występowanie zaburzeń ze spektrum autyzmu.

http://autyzm.org.pl/

Pozdrawiam

Dorota Nowacka