W jaki sposób przygotować się do ciąży?

Witam. Moje pytanie. Jak przygotować się do ciąży. Czy będąc w ciąży można jeść wszystkie co dotychczas? Czy to prawdą ze trzeba unikać lub ograniczyć chipsy.frytki. pizzę.jesc więcej owoców i warzyw?. Czy w każdym trymestrze mogę jeść to na co mam ochotę?

Zachecam do odbycia konsultacji (w gabinecie lub drogą online) w celu ulozenia indywidualnego planu żywieniowego który pomoże we wdrożeniu prawidłowego modelu odzywiania i przyczyni się do poprawy stanu zdrowia.
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Przygotowanie do ciąży oraz ciąża to bardzo ważne okresy. To prawda, że należy unikać żywności przetworzonej typu chipsy, frytki, pizza i innego typu dania. Dlaczego? Ponieważ nie dostarczają witamin i składników mineralnych, które są potrzebne przyszłej mamie oraz rozwijającemu maleństwu. Potrzebnych składników dostarczy natomiast urozmaicona świeża żywność, w tym warzywa i owoce. Zatem zachęcam do poczynienia zmian w swoim sposobie żywienia dla zdrowia Pani i dziecka. W ciąży unikamy produktów wzdymających, ewentualnie takich, które powodują złe samopoczucie, jeśli zauważy Pani reakcje alergiczne, to również należy odstawić takie produkty. Jemy regularnie oraz pijemy wodę. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.