W jaki sposób wspomóc pamięć u 72-latki?

Co może oznaczać gdy kobieta 72-letnia ciągle o wszystkim zapomina, co ktoś powiedział lub zrobił przed chwilą, dzień wcześniej, tydzień czy miesiąc wcześniej lub co sama powiedziała lub zrobiła kiedykolwiek wcześniej? Wszystko jej się miesza. Czy można coś z tym zrobić czy raczej już nie bardzo? Ta osoba nie bierze żadnych leków.

Szanowna Pani, tego typu opis zachowań daje zbyt mało informacji na temat specyfiki tych trudności z zapominaniem. Główne 3 przyczyny trudności z pamięcią w wieku 72 lat to:
- naturalny proces starzenia się i drobne, stałe problemy z pamięcią
- postępujący proces otępienny
- "nerwica"/lęk o to, że pamięć się pogarsza, która wtórnie nasila te problemy

Zachęcam do udania się do psychologa i psychiatry w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie może to zostać zbadane.

Zachęcam do różnych ćwiczeń pamięci: krzyżówki, szarady, łamigłówki, aktywność umysłowa.

Pozdrawiam

Jest cała gama leków, niektóre nie są obojętne, ale bez ryzyka można zastosować Recognizin oraz Koenzym Q10 z koalicji dr Ratha