W jaki sposób wyleczona zostanie schizofrenia?

Witam mam pewien problem.. Stwierdzono u mnie schizofremie. Ciągle się zle czuje jestem pozbawiona energii . Nie wiem czy już ktoś z was tak miał brakuje mi takiej mocy.Lekarz stwierdził depresję po epizodzie który miałam 2 lata temu. Wszystko się zaczęło od tego że brałam silny lek na odchudzanie Adipex. Moim zdaniem po nim dostałam psychozy. Nie bardzo ufam lekarzom.Oprócz tego że nie mam energii i tzw mocy towarzyszy mi brak emocji i małomówna sie zrobiłam. Proszę o wasze opinnie

Witam,

schizofrenia jest chorobą, która wymaga systematycznego, ukierunkowanego leczenia psychiatrycznego, farmakoterapii i wspomagająco można zastosować psychoterapię jako metodę leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Oprócz leków konieczne jest także podjęcie psychoterapii. Pomoże ona Pani pogodzić się z chorobą, radzić sobie z jej objawami, a także rozpoznawać objawy zwiastunowe (tuz przed pojawieniem się kolejnego epizodu choroby). Także wówczas- znając całą Pani historię choroby, jej początek i wydarzenia, w życiu, które przyczyniły się do pierwszego epizodu, psycholog, psychoterapeuta będzie potrafił najpełniej odpowiedzieć na pytanie o realną przyczynę i początek choroby.