W jaki sposób zatrzymać proces pojawiania się pieprzyków?

Witam, zwracam się do Państwa z pytaniem dotyczącym pieprzyków. Od ok pół roku pojawiają się na moim ciele pieprzyki. Każdego dnia jest ich coraz więcej, każdy z nich ma inny kolor i kształt. Jedne są większe, inne mniejsze. Mają również różną kolorystykę. niektóre są wypukłe i czerwone a inne gładkie i ciemne lub jasne, niektóre brązowe. Czy istnieje jakiś sposób na zatrzymanie procesu pojawiania się ich? Jeśli ma to znaczenie to na skórze głowy mam bardzo silny "trądzik" oraz problemy z układem pokarmowym, a mianowicie ciągłe wzdęcia, bóle w nadbrzuszu odbijanie, nieregularne stolce oraz kilka razy dziennie muszę odwiedzać toaletę. Obecnie czekam na kolonoskopię. w USG jamy brzusznej wyszła zwiększona echogeniczność wątroby. Proszę o poradę, w jaki sposób zatrzymać pojawianie sie pieprzyków na całym ciele, czy to jest możliwe, jaka jest tego przyczyna. Będę również bardzo wdzięczny jeśli Państwo powiedzą do jakiego lekarza powinienem się zgłosić. Byłem już u rodzinnego, gastrologa i chirurga w sprawie dolegliwości gastrycznych. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Sugeruje wizytę u dermatologa, który oceni zmiany na skórze i ustali dalsze postępowanie. Pozdrawiam!