Cygnolina a jej stosowanie na pieprzyk

Witam, Choruję na łuszczycę,będąc u dermatologa otrzymałam na receptę robioną maść z cygnoliną. Choruję już 10 lat, z cygnoliną mam do czynienia pierwszy raz. Wiem, że cygnolina może poparzyć nie objętą łuszczycą skórę. Zmiany łuszczycowe mam na całym ciele,niektóre są blisko pieprzyków,a inne na nich.Czy smarowanie pieprzyka cygnoliną jest niebezpieczne? Bardzo boję się czerniaka i obawiam się, że jak trochę maści z cygnoliny dostanie się na pieprzyk to będę miała problem. Czy faktycznie powinnam teraz zastosować maść z cygnoliną na objętą łuszczycą skórę czy jednak ryzyko jest za duże? A może mogłabym uzyskać jakieś wskazówki dotyczące stosowania maści z cygnoliną - w jaki sposób najlepiej ją stosować? Na co uważać? Jakie negatywne skutki uboczne mogą wystąpić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam , szczegóły stosowania cygnoliny proszę bardzo dokładnie omówić z lekarzem , który je zalecił!!! Podrażnia skórę i musi być stosowana według specjalnych zasad! Proszę omijać zmiany barwnikowe , tzn.znamiona i tzw.pieprzyki! z.żurawski